Alternativy WordPressu

Necítíte se na WordPress, ať už z jakéhokoliv důvodu? Nemusíte zoufat, na světě je spousta služeb, které by WordPress rádi z pomyslného trůnu krále obsahových služeb srazili. To ale neznamená, že nemají, co nabídnout nebo se jen dotahují na krále v podobě WordPressu. Spíše naopak, mnoho z nich vzniklo právě proto, že řeší nějaký problém, který pro někoho WordPress představuje. Zde pro vás máme proto několik alternativ, které můžete prozkoumat a případně použít pro své literární nebo profesní poslání.

7922768298_dafe931b3e_b

  1. Joomla

Začínáme podobným nástrojem, jako je samotný WordPress. Joomla je dlouhodobě úspěšný nástroj, prověřený také již miliony uživateli, s dlouholetou tradicí. Základní premisa funkčnosti je vlastně stejná, ale Joomla nabízí například více možností úpravy vzhledu a rozšíření, proto bude stát určitě za vyzkoušení. Nástroj se může hodit například pro stránky pro kasino zdarma.

  1. Tumblr

Na západě velmi populární Tumblr se u nás sice moc nešíří. Jedná se o velmi jednoduchý miniblogerský projekt v podstatě. Je zdarma a velmi obratně spojuje blogování se sociálními médii. Mnoho virálních trendů začíná zde, nebo se zde rychle šíří. Pro blogery ideální platforma.

  1. Google Sites

Až na třetí místo posadím produkt od masového Googlu. Velmi jednoduchý nástroj zdarma, který vám dovolí spustit na svět spíše menší a méně náročné stránky. Použít ho tedy můžete spíše na začátku svých cest ve světě jedniček a nul.

  1. Weebly, CMS Made Simple, Wix

Spíše jednodušší CMS softwary, které jsou ale velmi přizpůsobené uživatelům na míru jako open source programy. Budete se jimi ale muset prohrabat již sami, abyste našli tu správnou kombinaci pro váš budoucí web.