Je responsivní web nutnost?

Hned, jak byl internet předám z rukou armády nám obyčejným uživatelům, jsme se ho snažili vyplnit obsahem. Tím osobním i tím pracovním. O mobilních zařízeních nebylo tenkrát ani ponětí, webdesign byl v plenkách, a proto jediné zadání prvním agenturám bylo vyplnit web obsahem na pokud možno moderním designu, který bude fungovat na pár prohlížečích. Jak jednoduchá doba, že? Dnes je to trochu složitější, ale již jsme si zvyknuli. Jeden z největších nástupů představovaly mobilní telefony, které změnili způsob, jakým přemýšlíme o webdesignu.

Diseno-web-responsive-design“Chcete ten web udělat také responsivní?”

Tak tuto otázku můžete od různých jedinců i agentur slyšet ještě poměrně často. Jaká by měla být odpověď? Samozřejmě vždy ano. Nicméně si stále někteří za tento postup účtují něco navíc, což je skoro urážka v dnešním světě, nemyslíte? Mít nadesignovaný web pro počítače je jedna věc, proč ale platit za krásný web a až poté se rozhodovat, zda má být dobře uspořádaný i pro mobilní zařízení? Když navíc dnes již stále více náštěvníku je prohlíží právě přes mobilní telefony a tablety. Responsivní web je tedy naprostý standard a musíte ho mít, podívejte se na příklad textové stránky webu (z mobilu), který mluví za vše zde. Neresponsivní weby dopadají jako zde a i když na první pohled nemusí vždy vypadat zle, tak dnešní uživatel ho již bere za nižší standard a tomu se raději vyhněte.

Vše vyřešíte s WordPressem!

Protože právě čtete tento článek, tak již určitě víte, že WordPress nabízí v tomto ohledu celkové zlepšení, jde totiž s dobou a proto podporuje responsivní weby. A není to otázka nějakého nevrlého pracovníka webové agentury, který se z vás snaží vymlátit, co nejvíce peněz, ale pouze stažení dalšího pluginu. Více o něm si můžete přečíst například zde. Doporučujeme vám tedy se opět obrátit na WordPress, který je i na tuto situaci připraven a během pár kroků, který zvládne každý, využít vašeho webdesignu i obsahu naplno tam, kde ho dnešní zákazník nejvíce vyžaduje!