Základy WordPressu s obrázky

Dlouho jsme vás nezaplavili obrázky, a tak se dnes podíváme přímo do vnitra WordPressu, aby hlavně začátečníky toto prostředí hned neodradilo, jelikož se jedná o velmi pomocný nástroj. Má široké využití, původně je určen pro blog. Proto je také naštěstí jednoduchý a nemusíte být IT specialisté pro správu obsahu webu přes tento nástroj. Vhodný je ale i pro obsahové weby, například pro stránku shrnující online kasino nabídky, která pracuje s větším množstvím obsahu. Hned po zalogování do WordPressu se setkáte s podobným vzhledem horní lišty:

1

My jsme na stránce Stavebnipozemkyostrava.cz, takže jsme ve srpávním okně. Ve vašem případě se bude jednat o vaší stránku/blog apod., případně o první stránku WordPressu, ke uvidíte pouze IP adresu serveru, která sdružuje vaše stránky, ty najdete pod tlačítkem My Sites. Po levé straně uvidíte základní menu, jako zde:

2

Dashboard vás informuje o všech obecných podrobnostech týkající se WordPressu a vaší stránky, ohledně příspěvků. Záložka Posts, neboli příspěvky, vás bude také zajímat, zde zadáte nové příspěvky, prohlédnete si ty staré a spravujete kategorie nebo tagy. Nutnost pro všechny majitele blogu. Při psaní samotného příspěvku uvidíte velmi jednoduchou WYSIWYG tabulku pro editaci textů, můžete se přepnout i do HTML. Zde uděláte vše potřebné k příspěvku. Na pravé straně ale uvidíte takovéto možnosti:

4

Zde můžete své příspěvky nastavit jako návrh, rovnou publikovat, upravovat datum publikace (dozadu i dopředu), nastavit viditelnost, určit kategorii příspěvků. Níže také můžete spravovat tagy a přidat média. WordPress má samozřejmě více funkcí, zkuste se nimi prohledat a my se v budoucnu také pokusíme k nim ještě vrátit.